Jdi na obsah Jdi na menu
 


Emo obrázky,Příběhy AtD

Kde hledat emo lidi?

Obrazek

 • Člověk je sice tvor společenský, ale emo ne! Tedy občas je ale dobře zajít do společnosti a ukázat se. Tady máš pár tipů na místa, kde se lidé vyznávající emo styl nejčastěji zdržují:


obchody s hudebninami

 •  jj hudba, to je to co emaře zajímá, ovšem málokdy si tu něco koupí, mají přece internet!

 

 

 •  většinou je poznáš podle nápaditého oblečení a pohazování hlavou, aby si spravili vlasy padající do čela

 

 

 •  emo lidičky bývají často intelektuálové a rádi (a často) čtou různé manga komiksy a sledují anime

 

 

 •  servery typu MySpace.com nebo VampireFreaks.com jsou plné emařů, stačí si najít jen toho nejvhodnějšího!

 

 

 • koncerty jsou samozřejmě skvělým místem k potkání emařů


na koncertě


za počítačem 


knihovny 


v obchodních galeriích, na ulicích 

 

Móda a kultura Emo

0Obrazek
 • Jako emo jsou označovány dva různé styly oblékání (tvrdý styl a jemný styl). První vychází z „indie emo“ scény devadesátých let, a má vazby na indie rock a punk rock. Zahrnuje oblečení obnošeného vzhledu, typicky v khaki barvách. Trička bývají menší, s potiskem ve stylu osmdesátých let. Tašky a batohy bývají zdobeny špendlíky a odznáčky různých kapel.
 • Druhý populární styl je tmavší a vyznačuje se narovnanými vlasy obarvenými na tmavo (typicky černou, červenou, blond, růžovou nebo nějaký nepřirozený odstín tmavé barvy). Muži nosí upnuté kalhoty, obvyklý je piercing rtů či obočí a tmavý makeup (u žen i u mužů; nejvýraznější je černá tužka na oči, ale vyskytují se i červené oční stíny). Častým doplňkem jsou brýle s tlustými tmavými obroučkami, které občas nosí i jedinci kteří brýle nepotřebují. Oblíbenou obuví jsou kotníčkové tenisky nebo skate boty.
 • Přestože „emo“ označuje jak oblékání a postoje fanoušků emo scény, tak i původní hudební styl, jsou od sebe tyto dva významy značně vzdáleny. Emo jako hudební styl dlouho předchází slangovému označení „emo“. Současně je mnoho dnes aktivních hudebních skupin označováno jako „emo“ zhusta jen proto, že se jejich styl oblékání shoduje s významem slangového výrazu.
 • Častým stereotypem je asociace ema se sebepoškozováním, zejména pak podřezáním zápěstí, což může být do značné míry způsobeno „emo“ texty, které o sebepoškozování nezřídka mluví.

Co je to vlastně Emo ?

06.12.2009

Obrazek

 • Od poloviny osmdesátých let byl výraz emo používán výhradně pro hudební styl inspirovaný tehdejší washingtonskou scénou. Když se hudba koncem devadesátých let dostala do povědomí širšího publika, začalo slovo nabývat dalších významů.
 • Původ výrazu samotného je nejasný. V roce 1985 členové skupiny Rites of Spring poznamenali v interview pro časopis Flipside, že je někteří fanoušci začali označovat jako „emo“, údajně podle emocí, které skupina ukazovala při svých vystoupeních. V následujících letech bylo „emo“ vnímáno jako zkratka z „emotive hardcore“, či „emotional hardcore“, čímž byl tehdy druh hudby označován.
 • „Emo“ styl je také často spojován se sebepoškozováním a sebevraždami, které jsou častým tématem písní od „emo“ interpretů a také příspěvků na blozích a diskusních serverech navštěvovaných lidmi hlásícími se k tomuto stylu.
 • V dnešní době je slovo emo používáno v širším významu, a je často považováno za zkratku slova „emotivní“. Po roce 2000 začaly hudební skupiny jako Dashboard Confessional popularizovat dramatičtější a osobnější „emo“ styl, jehož texty daleko více oslovovaly teenagery, poprvé zakoušející životní a vztahovou frustraci.
 • Spolu s tím začala být hudba známější, a „emo“ začalo být okolím používáno jako termín pro přehnané melodrama či ublíženost. Na fanoušky pak často mířily věty jako „nebuď tak emo“ či „vzmuž se, emo děcko“ vyjadřující dojem, že se berou příliš vážně.
 • Když začala velká vydavateství zařazovat skupiny jako „emo“, postupně se sjednotily i zpočátku různé styly jejich prezentace. S tím začal být s emo spojován styl skupin jako My Chemical Romance, The Used, Hawthorne Heights nebo Taking Back Sunday, a to včetně černého líčení očí a dlouhých vlasů, zakrývajících oči, i když ti už mají s prapůvodním emem jen málo společného.

Emo Fotky

emo_001.jpg

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografie


Kontakt

Mail listArchiv

Kalendář
<< září / 2020 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 88255
Měsíc: 391
Den: 5